Przejdź do treści

Psychoterapia indywidualna

Logo footer

Zapraszamy na psychoterapię indywidualną wszystkie osoby dorosłe, dzieci i młodzież.
Pracujemy w nurcie behawioralno-poznawczym, systemowym, terapii skoncentrowanej
na rozwiązaniu i analizie transakcyjnej.

Terapia Insywidualna
Psychoterapia trwająca 50min kontynuowana raz na tydzień przynosi najskuteczniejsze efekty. Psychoterapia indywidualna skierowana jest do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jej celem jest zmiana sposobu funkcjonowania danej osoby i pomoc w dokonaniu pozytywnych zmian w życiu. Osoby uczęszczające na tę terapię przy pomocy terapeuty poznają przyczyny swoich trudności oraz podejmują działania, które pozwolą je wyeliminować. Psychoterapia rozpoczyna się jedną lub kilkoma konsultacjami, podczas których przeprowadzany jest wywiad. Na jego podstawie ustalany jest kontrakt, określający między innymi częstotliwość spotkań, rzeczy nad którymi obie strony będą pracować, a także sposób odwołania wizyty. Dobierane są także odpowiednie metody osiągniecia celów i ustalane wskaźniki, które pozwolą zmierzyć stopień ich realizacji.

Między Pacjentem a Terapeutą nawiązywana jest relacja terapeutyczna, dzięki której powstają bezpieczne warunki do poznania siebie, analizy i zmiany schematów myślenia oraz powielanych wzorców. Bardzo duże znaczenie odgrywa regularna rozmowa o tym, co się dzieje.

Kiedy warto zgłosić się na terapię? W momencie, kiedy dana osoba chce zmienić dotychczasowe zachowania lub postawy, uzyskać wsparcie w sytuacjach kryzysowych lub radzeniu sobie z zaburzeniami lękowymi, emocjonalnymi, nerwicowymi czy depresją, a także w rozwoju kompetencji psychospołecznych i osobistych. 50-minutowe spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu, jednak jest to kwestia zależna od tego, jakiego zagadnienia dotyczą. Dobór metod wykorzystywanych podczas terapii różni się w zależności od Klienta. Każdy człowiek nie tylko zmaga się z innymi trudnościami ale ma także swoją niepowtarzalną osobowość. Terapeuta reaguje na określone potrzeby i to właśnie do nich dostosowuje tempo swojej pracy, dba o dobre samopoczucie Pacjenta, proponuje techniki działań i kontroluje zachodzące postępy.