Przejdź do treści

Psychoterapia indywidualna Poznań

Logo footer

Psychoterapia indywidualna w Poznaniu dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Pracujemy w nurcie behawioralno-poznawczym, systemowym, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu i analizie transakcyjnej.

Regularne spotkania z psychologiem, trwające 50 minut, kontynuowane raz na tydzień, przynoszą najskuteczniejsze efekty. Celem psychoterapii indywidualnej jest zmiana sposobu funkcjonowania danej osoby i pomoc w dokonaniu pozytywnych zmian w życiu. Osoby uczęszczające na terapię z psychologiem mają możliwość poznania przyczyn swoich trudności, a następnie podejmują działania, które pozwalają je wyeliminować. Psychoterapia rozpoczyna się jedną lub kilkoma konsultacjami, które niezbędne są do przeprowadzenia wywiadu. Na jego podstawie ustalany jest kontrakt, określający między innymi częstotliwość spotkań, rzeczy nad którymi należy pracować, a także sposób odwołania wizyt. Co bardzo istotne – dobierane są właściwe metody osiągniecia celów i ustalane wskaźniki, które pozwolą zmierzyć stopień ich realizacji.

Kiedy w zgłosić się na terapię?
  • kiedy dana osoba chce zmienić dotychczasowe zachowania lub postawy,
  • kiedy dana osoba chce uzyskać wsparcie w sytuacjach kryzysowych lub radzeniu sobie z zaburzeniami lękowymi, emocjonalnymi, nerwicowymi czy depresją, a także w rozwoju kompetencji psychospołecznych i osobistych.
50-minutowe spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Oczywiście jest to kwestia zależna od tego, jakich problemów dotyczą. Dobór metod wykorzystywanych podczas terapii dopasowywany jest indywidualnie. Każdy człowiek nie tylko zmaga się z innymi trudnościami, ale ma także swoją niepowtarzalną osobowość. Terapeuta reaguje na określone potrzeby i to właśnie do nich dostosowuje tempo swojej pracy, dba o dobre samopoczucie Pacjenta, proponuje techniki działań i kontroluje zachodzące postępy.
Logo footer
Lokalizacja
ul. Jagiellońska 90/7, Szczecin
ul. Jagiellońska 90/9, Szczecin
ul. Emilii Plater 7c/16, Szczecin
ul. Wielka Odrzańska 18/1, Szczecin
ul. Gwarna 13/16, Poznań

Copyright © 2023 - Centrum Psychoterapii&Coachingu Synergia
Przygotowanie i wdrożenie: G@RT