Przejdź do treści

Terapia rodzinna

Logo footer
Bardzo często to niezrozumienie swoich wzajemnych potrzeb jest przyczyną poczucia niespełniania oczekiwań. Terapia rodzinna pomaga wypracować odpowiedni i skuteczny sposób komunikacji, aby w jak największym stopniu umożliwić dojście do porozumienia członkom rodziny. Jest to istotnie nie tylko w trudnych sytuacjach życiowych (śmierć bliskiej osoby, rozwód, narodziny dziecka), ale również w codziennym funkcjonowaniu.
rodzina

Na naszą terapię rodzinna w Poznaniu można zgłosić się także w przypadku braku zrozumienia, występowania konfliktów czy pojawiającym się poczuciem braku bliskości.

Terapia rodzinna odbywa się w duchu wzajemnego szacunku i polega na spotkaniu całej lub części rodziny z terapeutą. W zależności od obranej metody pracy, wizyty mogą przebiegać cały czas w tym samym składzie lub psycholog może zaprosić do gabinetu wybrane osoby.

Warto pamiętać, że terapia nie ma na celu wskazania winnego, gdyż konflikt zazwyczaj podtrzymywany jest przez większość członków. Terapeuta dba o to, aby rodzina spojrzała na siebie z innej perspektywy i rozmawiała ze sobą inaczej niż w domy – bez kłótni oraz wzajemnych oskarżeń.

Czasem uczestnictwo poszczególnych członków rodziny może mieć istotny wpływ na indywidualny proces leczenia jednego z nich. Dzieje się tak między innymi w przypadku osób chorych na schizofrenię, chorobę afektywną dwubiegunową czy depresję. Bardzo często jest również tak, że problemy dotykające jednej osoby wpływają na pozostałe, utrudniając ich funkcjonowanie i obniżając samopoczucie.

Terapia opiera się na przekonaniu, że rodzina jest jednostką stanowiącą system wzajemnych połączeń. Spotkania odbywają się zwykle co tydzień i trwają 60 – 90minut

Logo footer
Lokalizacja
ul. Jagiellońska 90/7, Szczecin
ul. Jagiellońska 90/9, Szczecin
ul. Emilii Plater 7c/16, Szczecin
ul. Wielka Odrzańska 18/1, Szczecin
ul. Gwarna 13/16, Poznań

Copyright © 2023 - Centrum Psychoterapii&Coachingu Synergia
Przygotowanie i wdrożenie: G@RT