Przejdź do treści
Strona główna » Telefoniczny antydepresant

Telefoniczny antydepresant

Depresja zagraża życiu.
Depresja to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie i jedna z głównych przyczyn samobójstw.
Istnieją interwencyjne, łatwo dostępne i darmowe metody pomocy dla osób borykających się z depresją.

Wyobraź sobie, że w jednej chwili wszyscy bez wyjątku mieszkańcy Warszawy zdają sobie sprawę, że są dotknięci śmiertelną chorobą – depresją. Prawdopodobne, że dwie ze stu chorych i nieleczonych osób popełnią samobójstwo. Teraz w Polsce depresja to problem dla 1,5 mln osób. Do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.
Depresja dotyka wszystkich bez wyjątku, niezależnie od płci, wieku, wykształcenia, czy życiowej pozycji. U jej podstaw mogą stać m.in. predyspozycje genetyczne, jest łączona ze słabszą aktywnością fal mózgowych w lewym płacie czołowym, a w nielicznych przypadkach jest wynikiem infekcji wirusowej. Chory nie ma na jej pojawienie się u siebie realnego wpływu. Może jednak wdrożyć skuteczne leczenie!

Jeśli czytasz ten tekst, to być może szukasz dla siebie lub kogoś bliskiego pomocy związanej z rozpoznaniem pojawiających się objawów depresji? Jeśli na większość pytań z poniższej listy odpowiesz pozytywnie, nie zwlekaj i od razu poszukaj pomocy u specjalistów:

większość dnia czujesz smutek, głębokie przygnębienie i swoiste nieszczęście?
odczuwasz poczucie braku zainteresowania twoimi sprawami i innymi aktywnościami? tracisz wagę, mimo że się nie odchudzasz?
śpisz inaczej niż zwykle, odczuwasz niepokój już ospałość?
odczuwasz zmęczenie nieadekwatne do podejmowanych aktywności?
masz wrażenie poczucia nieuzasadnionej winy, a może czujesz się „do niczego”?
skoncentrowanie się lub myślenie stanowi problem?
pojawiają się myśli o śmierci lub wprost – myśli samobójcze?

Telefon antydepresyjny? To jedna z form szybkiego i zarazem darmowego dostępu do specjalistów, którzy posiadając niezbędne przygotowanie merytoryczne pomogą ci rozpocząć powrót do zdrowia. Jasne, to nie takie łatwe i wymaga zaangażowania. Ale dzięki tej inicjatywie twoja pierwsza aktywność ograniczona jest do niezbędnego minimum. Wystarczy wziąć do ręki telefon i wybrać numer 500 02 76 76. Po drugiej stronie wysłucha cię empatyczny przygotowany do udzielania pierwszej pomocy psychologicznej człowiek z podstawami wiedzy, by korzystając z najnowszych metod naukowych udzielić ci niezbędnego wsparcia. Zadzwoń i uratuj życie!