Przejdź do treści

Stanisław Yaroszewicz

Logo footer

Stanisław Yaroszewicz

Synergia Stanisław Yaroszewicz

Stanowisko:

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta

Wykształcenie:

Pochodzę z Białorusi. Jestem absolwentem studiów medycznych na kierunku pediatria na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym, jak i studiów podyplomowych w zakresie psychoterapii na Białoruskiej Akademii Medycznej Kształcenia Podyplomowego, gdzie uzyskałem tytuł zawodowy lekarza psychoterapeuty oraz lekarza psychologa. Ponadto odbyłem staż podyplomowy w instytucji ochrony zdrowia Miejskiej Dziecięcej Klinicznej Poradni Psychiatrycznej w Mińsku, na specjalności “Psychiatria i narkologia”, otrzymując tytuł zawodowy lekarza psychiatry narkologa.

Doświadczenie:

Doświadczenie zdobyłem podczas wieloletniej pracy na stanowisku psychiatry, a następnie psychoterapeuty w Miejskim Centrum Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Dziecięcej w Mińsku. Od 2020 roku aż do chwili obecnej pełnię stanowisko psychoterapeuty w prywatnym centrum “Paracelsus” w Mińsku. 

Zakres:

Zakres moich działań to świadczenie pomocy psychiatrycznej, w tym stosowanie psychofarmakoterapii w wymagających tego przypadkach, prowadzenie psychoedukacji oraz psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), w nurcie terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (SFBT)- w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. 

 

Wspieram pacjentów w kryzysie życiowym, doświadczających zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń osobowości, zaburzenia afektywnego dwubiegunowego, bezsenności, schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych, a także obniżonego nastroju.

W mojej pracy wysoko cenię sobie budowanie pozytywnej
relacji z pacjentem, opartej na wzajemnym zaufaniu.

Dla kogo:

Prowadzę konsultacje indywidualne osób dorosłych powyżej 18 roku oraz konsultacje kryzysowe. Zajmuję się również leczeniem psychiatrycznym osób dorosłych.

Forma pracy:

Pacjentów przyjmuję stacjonarnie oraz online. Prowadzę również terapię w języku rosyjskim oraz języku białoruskim.

Cytat:

„Osoba to płynny proces, nie stały i statyczny, płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilość cech.- Carl Rogers