Przejdź do treści

Julija Słaby

Logo footer

Julija Słaby

Zespół Szczecin Julia

Stanowisko:

Psychoterapeuta Gestalt, Coach.

Wykształcenie:

Ukończyłam Kaliningradzki Uniwersytet techniczny z tytułem licencjata ekonomii oraz Bałtycki Instytut Międzynarodowy, uzyskując tytuł magistra nauk społecznych (kierunek public relations). 

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu odbyłam i ukończyłam podyplomowe studia trenera biznesu. Posiadam Międzynarodową Akredytację w Coachingu (ICF) 2012-2015, jestem dyplomowanym terapeutą pracy z fotografią (Izrael) oraz dyplomowanym praktykiem metody pracy z myślami The Work (USA). Obecnie jestem terapeutą Gestalt w trakcie akredytacji (Instytut Gestalt – Kraków).

Doświadczenie:

Przez 10 lat pracowałam w środowisku międzynarodowym, gdzie prowadziłam grupowe procesy terapeutyczne (USA, Japonia, Tajlandia, Europa), Master Facilitator metody Points of You® od 2013 (praca z fotografią, metaforą, podejściem psychoanalitycznym, Gestalt, neurobiologia). Posiadam 6 lat doświadczenia w pracy z klientem indywidualnym w zakresie coachingu i terapii. Uczestniczyłam również w szkoleniach i kursach z zakresu: Współczująca Obecność (Gabor Mate), Styl Prowokatywny w Terapii i Coachingu, Podejście Transformującej Obecności, Praca z Traumą, Praca z Cieniem.

Dla kogo:

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych od 20 roku życia.

Zakres:

Zapraszam pacjentów, którzy doświadczają kryzysów życiowych, trudności emocjonalnych, trudności w budowaniu relacji, przechodzą przez zdradę lub rozwód, są zagubieni, nie mają poczucia sensu życia. Pomagam osobom doświadczającym niepokoju, stanów lękowych, stanów depresyjnych, zaburzeń psychosomatycznych, przeżywającym skutki traumy lub chcącym obudzić swoją witalność i kreatywność.

Formy pracy:

Pracuję stacjonarnie oraz online.

Narzędzia:

W swojej pracy, używam m.in. podejścia mindfulness, fotografii z albumów rodzinnych, narzędzi opartych na obrazach i metaforze. Stosuję terapię opartą na żywej relacji pomiędzy klientem a terapeutą, towarzyszę w odkrywaniu sposobów widzenia świata, sposobów myślenia, odczuwania i działania.

GESTALT:

To humanistyczna koncepcja psychologiczna, której istotą jest świadomość “tu i teraz”. Gestalt jest terapią egzystencjalną, opartą na kontakcie dziejącym się pomiędzy klientem i terapeutą. Gestalt bazuje na przekonaniu, że człowiek najlepiej rozwija się i w pełni bierze odpowiedzialność za własne życie, o ile jest świadomy tego, kim jest. Świadomość tego, co dzieje się w umyśle, emocjach, jak reaguje ciało w konkretnych sytuacjach czy relacjach, pozwala czuć się bardziej zintegrowanym, obecnym w danym momencie – w “tu i teraz” (w odróżnieniu od bycia w przeszłości, czy też spekulacji na temat przyszłości) i pełniej doświadczać swego istnienia. Gestalt zakłada, że szczęśliwym może być człowiek, który żyje w zgodzie ze sobą, swoimi prawdziwymi potrzebami i pragnieniami.

Cytat:

„To, co sobie uświadamiamy, jesteśmy w stanie kontrolować, natomiast to, czego sobie nie uświadamiamy, kontroluje nas.” J. Pierzchała