Przejdź do treści
Strona główna » Test wysokiej wrażliwości – 05/03/2022r.

Test wysokiej wrażliwości – 05/03/2022r.

Test wysokiej wrażliwości

Witamy osoby, które chcą poznać swój wynik. W sobotę 5 marca można się było z nami spotkać w Centrum Handlowym Galaxy. Ci, którzy się do nas udali mieli okazję zrobić test wysokiej wrażliwości. Teraz przyszedł czas na wyniki! Sprawdzić je można w poniższej tabeli – według numeru, który każda osoba od nas otrzymała 🙂

Badanie wykazało, że ponad połowa osób (51,5%) przebadanych to osoby wysoko wrażliwe. 37% uczestników badania otrzymało wynik przeciętny i tylko 11,5% – niski. Interpretacje wyników znajdują się pod tabelą.

Interpretacja wyników

Wysoki wynik:

Jednostka wysoko wrażliwa silnie odczuwają negatywne i pozytywne doświadczenia. Oznacza to, że mają tendencję do łatwiejszego reagowania silnymi emocjami oraz częściej odczuwają silny stres w sytuacjach trudnych, niejasnych. Wysoka wrażliwość ma też swoje duże plusy! Takie osoby dostrzegają drobne szczegóły w swoim otoczeniu. Są też bardzo kreatywne i twórcze. Potrafią czerpać wiele satysfakcji w kontakcie z naturą, muzyką, czy sztuką.

Przeciętny wynik:

Osoby o przeciętnej wrażliwości są bardziej pod wpływem tego, czego doświadczają, niż osoby z grupy o niskiej wrażliwości, natomiast ich odczuwanie i reagowanie nie jest tak silne jak osób wysoko wrażliwych. Osoby te są bardziej odporne na stres w sytuacjach trudnych. Oznacza to, że generalnie są w stanie wytrwać w trudnych sytuacjach, nawet jeśli uważają je za stresujące. Jednocześnie nie mają też problemu z wychwytywaniem istotnych szczegółów w swoim otoczeniu i odczuwają przyjemność ze słuchania muzyki, czy oglądania szeroko pojętej sztuki.

Niski wynik:

Na osoby z grupy o niskiej wrażliwości w niewielkim stopniu oddziałują zarówno na negatywne, jak i pozytywne doświadczenia. Oznacza to, że zazwyczaj się nie łatwo zniechęcają się, kiedy pojawia się stres w ich życiu oraz są w stanie wytrwać nawet w trudnych warunkach. Z drugiej strony mogą nie zauważać tylu szczegółów w swoim otoczeniu co osoby o wysokiej wrażliwości. Osoby te są zazwyczaj mniej zainteresowane sztuką oraz rzadziej dają się ponieść rozważaniom filozoficznym.

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi artykułami, oto kilka z nich:

Kobietowo 21.04.2022 – wyniki testów wysokiej wrażliwości

Perfekcjonizm – czym jest, jak się objawia i jaką gra role w pracy zawodowej.