Przejdź do treści
Strona główna » Style uczenia się – wyniki + opis

Style uczenia się – wyniki + opis

Style uczenia się - wyniki + opis

Style uczenia się. Dnia 10 września mieliśmy okazję spotkać się z Państwem w C.H. Galaxy w celu poruszenia tematu uczenia się i sposobach aby stało się one bardziej efektywne. Osoby, które miały okazję porozmawiać z nami na ten temat mogły również wypełnić test stylu uczenia się. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Nr. style uczenia się
1 dotykowiec/kinestetyk
2 kinestetyk
3 wzrokowiec
4 kinestetyk
5 kinestetyk
6 słuchowiec
7 dotykowiec
8 dotykowiec
9 kinestetyk
10 słuchowiec

Jeśli udzieliłeś najwięcej odpowiedzi a, jesteś wzrokowcem. Twoim atutem jest dobra pamięć do elementów wizualnych otoczenia i tego, co zostało wydrukowane i narysowane. Zdobywasz informację widząc, korzystając z pomocy wizualnych lub oglądając pokazy na żywo. Pomocne będzie zakreślanie materiału kolorami, tworzenie map myśli, różnego rodzaju schematy.

Jeśli udzieliłeś najwięcej odpowiedzi b, jesteś słuchowcem.  Jest to styl uczenia się, który cechuje dobra pamięć do dialogów, muzyki, dźwięków. Zdobywasz informację słysząc, mówiąc, czytając na głos, myśląc na głos. Możesz korzystać z podcastów, audiobooków i innych materiałów słuchowych. Dobre dla Ciebie będzie również czytanie materiału na głos i powtarzanie go.

Jeśli udzieliłeś najwięcej odpowiedzi c, jesteś dotykowcem. Masz dobrą pamięć do wydarzeń związanych z uczuciami i doznaniami fizycznymi. Zdobywasz informacje poprzez doznania na skórze, zmysł dotyku, korzystanie z dłoni i palców. Czuciowcy uczą się notując, szkicując bądź rysując. Lubią uczyć się wspólnie w grupie. Dobrym sposobem jest zadawanie pytań i odpowiadanie na nie. W trakcie nauki czuciowcy potrzebują ciszy, trudno jest im się skupić w hałasie.

Jeśli udzieliłeś najwięcej odpowiedzi d, jesteś kinestetykiem. Nauce kinestetyka często towarzyszy pstrykanie długopisem czy trzymanie czegoś w dłoniach. Posiadasz dobrą pamięć do działań i ruchów ciała, Zdobywasz informację, gdy ciało jest w ruchu np. chodząc i powtarzając materiał. Żeby skupić swoją uwagę na pozyskiwaniu nowej wiedzy kinestetyk musi skanalizować energię poprzez zmianę pozycji ciała, poruszanie się, pobudzając dłonie np. zabawą długopisem. Zalecane jest robienie przerw w czasie nauki który przeznacza się na ruch.

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi artykułami, oto kilka z nich:

Neuroplastyczność mózgu

Mechanizmy obronne